WSTECZ

Fizykoterapia w domu

Elektroterapia (inaczej elektrolecznictwo) jest to dziedzina fizykoterapii (lecznictwa fizykalnego) zajmująca się leczeniem objawowym schorzeń (m.in. układu narządu ruchu, neurologicznych) za pomocą różnego rodzaju prądów leczniczych. Celem elektroterapii jest złagodzenie bólu i poprawa ukrwienia stymulowanej tkanki. Przyspiesza ona wchłanianie obrzęków i wysięków śródstawowych.

Zabiegi elektroterapii są bardzo często zalecane pacjentom po różnego typu urazach i w czasie rekonwalescencji po operacjach. Do tej pory dostępne były wyłącznie w specjalistycznych gabinetach: bezpłatnie (po uzyskaniu skierowania i odczekaniu w kolejce) zwykle w niedostatecznej ilości lub odpłatnie w prywatnych ośrodkach (co wiąże się z dość znacznymi kosztami). Aparat RecoveryRx radykalnie zmienił tę sytuację oferując efektywną i tanią elektroterapię dostępną w domu pacjenta.

fizykoterapia

Aparat RecoveryRx wystarcza na 720 godzin ciągłej fizykoterapii. Może być stosowany w sposób ciągły lub w 8mio godzinnych sesjach (na przykład podczas snu). Jest umieszczany bezpośrednio przy chorej tkance dzięki czemu działa precyzyjnie.