WSTECZ

Leczenie bólu – nowoczesne środki przeciwbólowe

Dlaczego tak istotne są nowoczesne środki przeciwbólowe? Czym kierować się podczas ich wyboru? Uczucie bólu powstaje w wyniku podrażnienia receptorów bólowych (nocyceptorów), które znajdują się w mięśniach, stawach i wielu innych tkankach, i są wrażliwe na bodźce mechaniczne, termiczne oraz chemiczne. Działanie bodźca uszkadzającego na te receptory powoduje jego przetworzenie na impuls elektryczny. Impuls ten przewodzony jest za pomocą włókien nerwowych do rdzenia kręgowego i dalej do mózgu

Uraz inicjuje reakcję zapalną, która zwykle wywołuje obrzęk (gromadzenie się płynu w tkankach) rozciągający tkanki. Jest to bodziec powodujący ból. Aparat RecoveryRx ma na celu nowoczesne leczenie bólu – generuje impulsy elektromagnetyczne o odpowiedniej mocy i częstotliwości, które rozchodzą się w tkance zapalnej stymulując układ nerwowo-mięśniowy do „wypompowania” płynu. W ten sposób uszkodzona tkanka regeneruje się a ból zanika. To przykład na nowoczesny środek przeciwbólowy.

Stała stymulacja nerwów przez aparat RecoveryRx osłabia także sygnały elektryczne wysyłane z receptorów bólowych do mózgu, zapewniając leczenie bólu – zmniejszając jego odczuwanie. Aparat RecoveryRx działa tu podobnie jak leki przeciwbólowe zakłócające przekazywanie bodźców z nocyceptorów do rdzenia kręgowego a następnie kory mózgu.

Zalety terapii aparatem RecoveryRx:

  • Usuwa przyczyny bólu a nie maskuje go jak leki przeciwbólowe,
  • Nie powoduje efektów ubocznych i powikłań wywoływanych przez długotrwałe przyjmowanie leków przeciwbólowych. Stosowanie aparatu radykalnie zmniejsza konieczność przyjmowania środków przeciwbólowych lub eliminuje ją w całości.
  • Stymuluje gojenie uszkodzonych tkanek sprawiając, że ból nie będzie powracał,
  • Jest bezpieczny i skuteczny w leczeniu bólu. Aparat i metodę leczenia sprawdzono w dziesiątkach badań klinicznych, których wyniki publikowano w czołowych czasopismach naukowych. Aparat posiada certyfikaty dopuszczające do użytku w USA, Kanadzie, Unii Europejskiej i Australii.
  • Jest tani. To nowy, tani środek przeciwbólowy. Koszt godziny terapii to kilkadziesiąt groszy. To wielokrotnie mniej niż godzina fizykoterapii w specjalistycznym gabinecie czy cena leków przeciwbólowych.
  • Jest wygodny. Aparat można nosić na sobie zarówno w dzień jak i w nocy (bez przerwy, lub z przerwami w sesjach trwających minimum 8 godzin).

Badanie kliniczne efektywności przeciwbólowej terapii RecoveryRx w porównaniu do innych popularnych metod dowodzi jej wysokiej skuteczności. Nowe środki przeciwbólowe w postaci RecoveryRx działają 5 razy lepiej niż standardowe leki przeciwbólowe.

 

 

Badanie "Analgesic effects of treatments for non-specific low back pain a meta-analysis  of placebo-controlled randomized trial"; Machado et al, Rheumatology 2009; 48:520-527

Badanie „Analgesic effects of treatments for non-specific low back pain a meta-analysis
of placebo-controlled randomized trial”; Machado et al, Rheumatology 2009; 48:520-527